OKISZ ismertető

MAGYAR IPARSZÖVETSÉG A SZÖVETSÉGEK SZÖVETSÉGE

 

A Magyar Iparszövetség országos munkaadói társadalmi szervezet, amely tagszervezetei önkéntes elhatározásából, tagjai gazdasági-társadalmi érdekeinek képviseletére és védelmére alakult.

A Szövetségünk helye a magyar gazdaságban:

A Magyar Iparszövetséget 22 területi, illetve szakmai tagszövetség és 2 társult szakmai érdekképviselet alkotja.

A Magyar Iparszövetség 1920-ban alakult, azaz immár 90 éves múltra tekinthet vissza.

A Szövetség a 90-es évek elején szervezetileg megújult. Ekkor vette fel mai nevét, amely jelezte, hogy a Magyar Iparszövetség (OKISZ) bővítette érdekképviseleti körét és felvállalta a valódi társas magántulajdon talaján kifejlődő új tulajdonosi réteget is.

A Magyar Iparszövetség érdekeltségébe tartozó gazdálkodó szervezetek - melynek létszáma meghaladja az 1000 szervezetet - a nemzetgazdaságnak fontos szereplői, elsősorban a kis- és középvállalkozások kategóriájában, de az ide tartozók mellett sorainkban jelentős számban találhatók mikro vállalkozások, új típusú szövetkezetek csakúgy, mint a jelentős termelési értéket előállító, a nemzetközi piacon is jól szereplő nagyobb szervezetek.

A Magyar Iparszövetség nemzetgazdasági súlyát és szerepét megalapozza az a tény, hogy tagszervezeti köre szinte átfogja a magyar ipar és kereskedelem keresztmetszetét, egyik jelentős képviselője a gazdasági érdekegyeztetésnek, partnere a gazdasági-, pénzügyi kormányzatnak. Véleményének súlya van fontos gazdaságpolitikai döntések előkészítésében, meghozatalában.

 

Céljaink és az elérésüket szolgáló eszközrendszer

Szövetségünk célja, hogy Magyarország jövőbeni gazdasági és társadalmi életében meghatározó szerepet vállaló, tekintélyes, európai színvonalú, hagyományaiban és értékeiben gazdag, pártoktól független kis- és középvállalkozói munkaadói érdekképviseleti szervezete legyen.

Ennek érdekében:

  • képviseljük az ipari termelésre, termékeik, szolgáltatásaik értékesítésére szövetkező, magántulajdonon alapuló társas vállalkozásokat, valamint más kisés közepes vállalkozást,
  • valódi lobby-tevékenységet folytassunk szervezeteink érdekeinek védelmére, gondjaink orvoslására anélkül, hogy a nemzetgazdaság általános érdekeit figyelmen kívül hagynánk,
  • maradjunk nyitottak továbbá mindazon gazdasági érdekek képviseletére, melyek összhangban állnak érdekkörünk céljaival.
  • A Szövetség egyik legfontosabb célkitűzése a magyar gazdaság, versenyszféra szereplői közül a széles tagsági kör kialakítása és ennek révén egy kiterjedt és hiteles információs bázison alapuló professzionális érdekképviseleti munka megteremtése.

1146 Budapest, Thököly út 58-60.
Telefon: + 36/1/343-5181
Fax: + 36/1/343-5521
E-mail: okisz@okiszinfo.hu